Czy warto kupować krzesła do biurka dla dziecka na wyrost?

krzesła biurowe

Twoja pociecha niedługo idzie do szkoły? To najwyższy czas, aby kupić biurko, a do niego dopasować odpowiednie krzesło biurowe. Czy w takim przypadku warto kupować krzesło, które będzie na wyrost i posłuży przez cały okres trwania nauki?

Dobór mebla jak krzesło biurowe dziecięce często nastręcza rodzicom i opiekunom wiele problemów. W sklepach wprawdzie wybór jest spory, jednak przy zakupie ważne jest poszukiwanie kompromisu pomiędzy jakością, wyglądem oraz ceną. Stąd też często pojawia się pomysł, aby dla dziecka od razu kupić krzesło „dorosłe”, które będzie mogło być użytkowane przez lata bez konieczności wymiany. Eksperci przestrzegają jednak, że nie jest to dobra opcja.

 

Dlaczego dziecko powinno korzystać z dopasowanego do niego krzesła?

Dziecięcy organizm w okresie przedszkolnym i szkolnym stale rośnie, dlatego narażony jest wtedy również na powstawanie licznych wad. Głównym problemem są wówczas wady kręgosłupa, które w dużej mierze pojawiają się na skutek niewłaściwej postawy. Ta z kolei jest związana z noszeniem za ciężkiego plecaka oraz z używaniem krzesła, które nie jest odpowiednio dopasowane do sylwetki małego użytkownika.

 

Właśnie dlatego niewłaściwie dopasowane krzesło dziecięce może stać się przyczyną problemów z układem ruchu, które następnie będą wymagały specjalistycznej korekcji.

 

Konsekwencje stosowania niedopasowanego krzesła dla dziecka:

  • mniejszy komfort korzystania z biurka
  • obolałe mięśnie
  • wady kręgosłupa, między innymi skolioza
  • niechęć do nauki
  • gorsze wyniki edukacyjne

 

Jak dobrać najlepsze krzesełko do biurka dla dziecka?

Zakup krzesła dla dziecka nigdy nie powinien być przypadkowy. Tutaj ważne jest zapoznanie się z różnymi ofertami, przeanalizowanie ich, porównanie i dopasowanie do potrzeb małego użytkownika. Zatem, jak wybrać odpowiedni fotel do biurka dla chłopca albo dla dziewczynki?

 

Przede wszystkim warto postawić na te krzesła, które przeznaczone są specjalnie dla dzieci. Na zakup „dorosłego” fotela biurowego przyjdzie jeszcze czas. Producenci foteli biurkowych dla dzieci projektują je z myślą o potrzebach małych użytkowników, dlatego mogą one zapewnić wtedy maksymalny komfort, ale również będą świetnie wpisywać się w aranżację dziecięcego pokoju.

 

Przy zakupie krzesełka biurowego dla dziecka zwróć uwagę na:

  • wyprofilowanie oparcia – powinno być ono dopasowane do kształtu kręgosłupa, aby dzięki temu zapewnić mu pełne wsparcie w pozycji siedzącej
  • właściwa głębokość siedziska – gdy dziecko siedzi na krześle, jego plecy powinny przylegać do oparcia, a nogi powinny być zgięte pod kątem prostym
  • podłokietniki – także powinny być obecne w krześle dziecięcym, aby zapewnić komfortowe podparcie dla rąk podczas nauki i zabawy przy biurku
  • właściwa podstawa – dla najmłodszych użytkowników polecane są krzesła bez funkcji obrotu albo z jej blokadą, natomiast krzesło obrotowe dziewczęce lub chłopięce polecane jest dla starszych dzieci
  • tkaninowe obicie – tapicerka przeznaczona do krzeseł dziecięcych powinna być tkaninowa, ponieważ jest bardziej komfortowa niż skóra czy skaj

 

Wygodne krzesła dziecięce – gdzie można je kupić?

Obecnie komfortowe i do tego atrakcyjne krzesełka do biurka dla dziewczynki oraz dla chłopca można zakupić w wielu różnych sklepach. Najlepiej skupić się tutaj na tych, które oferują markowe umeblowanie, a także na sklepach specjalizujących się w dostarczaniu wyposażenia do pokoju dziecięcego.

 

Swoje zamówienie na krzesła dziecięce można składać również w internecie, gdzie do dyspozycji jest znacznie szersza gama produktów niż w sklepach stacjonarnych. Można też kupić je w bardzo atrakcyjnych cenach – bez ponoszenia kosztów dostawy.

Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − jeden =