Jak dobrać ergonomiczne krzesło biurowe dla osoby o niskim wzroście?

krzesła biurowe

Niski wzrost jest często poważnym problemem przy wyborze odpowiedniego krzesła biurowego. Niższe osoby często spotykają się z sytuacją, gdy większość dostępnych w sprzedaży mebli jest na nie po prostu za duża. Jak wybrać wtedy najlepszy fotel biurowy o ergonomicznych właściwościach?

Producenci krzeseł biurowych zwykle projektują je tak, aby pasowały one do osób o średnim wzroście wynoszącym około 170-180 cm. Stąd też osoby niższe często mają duże trudności w wybraniu wygodnego krzesła dla siebie. Gdy także masz takie trudności, sprawdź razem z nami, w jaki sposób wybrać krzesła ergonomiczne do komputera, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom pod każdym względem.

 

Zakup krzesła dla niskiej osoby – najczęstsze problemy

Niski wzrost nie powinien być przeszkodą w komfortowej pracy przy biurku. Niestety, wiele niższych osób doświadcza wielu problemów wynikających z niewłaściwie dobranych do ich potrzeb siedzisk. W efekcie narażone są one na częstsze bóle pleców, obolałe mięśnie, co przekłada się na komfort i wydajność pracy.

 

Główne problemy osób o niskim wzroście korzystających z krzeseł biurowych:

  • niewłaściwe umiejscowienie zakrzywienia w okolicy lędźwiowej – wypada ono wyżej niż powinno, dlatego nie zapewnia właściwego wsparcia dla kręgosłupa
  • zbyt wysoki zagłówek – osoby niskie chcące kupić krzesło biurowe z zagłówkiem często mają trudność z wybraniem takiego, które byłoby dopasowane do ich wzrostu pod kątem położenia zagłówka
  • za duża głębokość siedziska – w efekcie użytkownik krzesła nie może wygodnie oprzeć się o oparcie i jednocześnie zgiąć nóg w kolanach pod kątem 90 stopni
  • zbyt wysokie położenie siedziska – brak optymalnej regulacji wysokości odpowiadającej potrzebom niższych osób
  • za szeroko rozstawione podłokietniki – osoby niższe często mają drobniejszą sylwetkę, dlatego podłokietniki w standardowych krzesłach zazwyczaj są dla nich zbyt szerokie, dlatego nie dają właściwego podparcia dla rąk

krzesło biurowe

Najlepsze krzesło biurowe dla niskiej osoby – czyli jakie?

Aby kupić wygodne krzesło biurowe przeznaczone dla osoby z niższym wzrostem, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego konstrukcję. W tym przypadku kluczowe jest takie rozmieszczenie elementów krzesła – jego oparcia, siedziska, podłokietników – aby odpowiadały one niskiemu wzrostowi użytkownika.

 

Gdy celem jest maksymalny komfort, postaw na ergonomiczne krzesła biurowe z szeroką regulacją wszystkich elementów. Podczas gdy standardowe krzesła mają ograniczony zakres ustawienia elementów, lepszej jakości modele umożliwiają dopasowanie ich do praktycznie każdego wzrostu użytkownika.

 

Krzesła z pełną regulacją umożliwiają zmianę wysokości oparcia, a tym samym właściwe ustawienie wycięcia w części lędźwiowej oraz zagłówka. Także wyposażone są w regulację głębokości siedziska. Szeroka gama jego wysokości pozwala na jego umieszczenie na niskim poziome. Dodatkowo ważna jest pełna regulacja podłokietników, których pozycja powinna zmieniać się we wszystkich płaszczyznach.

 

Inna opcja to wybranie krzeseł projektowanych specjalnie z myślą o niższych osobach. Takie meble mają płytsze siedziska (około 40-45 cm) i często mają regulowaną wysokość oparcia lub wyposażone są w ruchomy element w części lędźwiowej kręgosłupa.

 

Gdzie kupić ergonomiczne krzesło biurowe dopasowane do niskiego wzrostu?

Najszersza gama ergonomicznych krzeseł biurowych czeka na klientów w internecie. Można tam znaleźć pełną gamę wygodnych modeli w przystępnych cenach.

 

Przy zakupach warto zawsze przymierzyć się do krzesła, aby dopasować takie, które zapewni maksymalny komfort. W przypadku zakupów online można skorzystać z procedury zwrotu – niektóre sklepy obsługują bezpłatne zwroty, więc klient nie musi obawiać się o dodatkowe koszty.

Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =