Krzesła barowe do kuchni – nowoczesne i klasyczne

Drewno zawsze na czasie

W kuchniach coraz częściej można zobaczyć krzesła barowe. To kapitalny wybór zwłaszcza do wysp kuchennych i półwyspów kuchennych, lecz można też po prostu ustawić je przy blacie w małym pomieszczeniu. Wybór jest spory. Oto przegląd nowoczesnych i klasycznych modeli krzeseł barowych do kuchni!

 

Krzesło barowe, inaczej określane także jako hoker barowy, jest rodzajem krzesła, które wyróżnia się podwyższonym poziomem siedziska. Jest ono ulokowane wyżej, aby można było wygodnie korzystać z niego podczas siedzenia przy blacie. Dzisiaj w sklepach na klientów czekają różnorodne hokery, które można dopasować do każdej kuchni. Co wybrać?

 

Nowoczesne krzesła barowe

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów nowoczesne krzesła barowe. Wynika to głównie z faktu, że kuchnie dzisiaj urządza się właśnie w tym stylu, dlatego dopasowane do niego siedziska podnoszą poziom jego estetyki.

 

Nowoczesne krzesło barowe może być wyprodukowane z różnych typów materiałów, na przykład z drewna, metalu czy tworzywa sztucznego. To właśnie w tej kategorii popularne są krzesła o nietypowych kształtach, które przyciągają uwagę swoim niezwykłym wyglądem.

 

W nowoczesnych wnętrzach kuchennych dominują krzesła, które mają prosty wygląd – są pozbawione ozdobników, wykorzystują jednolite materiały, na przykład chromowany metal czy błyszczące tworzywo. Bardzo często wybierane są białe krzesła barowe, ale również te czarne, które świetnie komponują się z nowoczesnymi meblami w dowolnym kolorze.

 

Doskonałym pomysłem będą krzesła na chromowanych nóżkach lub na obrotowej podstawie, które wykończone są prostym siedziskiem z tworzywa z lekkim oparciem. Ciekawe będą także hokery w kształcie litery Z. Inna propozycja do nawiązujące do stylu art deco krzesła z formowanego drewna oraz hokery glamour, które wykończone są tapicerkami ze skóry lub aksamitu z dekoracyjnym pikowaniem.

 

Klasyczne krzesła barowe

Gdy z kolei chodzi o klasyczne krzesła – hokery barowe, w takim przypadku najczęściej wybór pada na drewno. Cieple, tradycyjnie wyglądające drewno stanowi doskonały dodatek do aranżacji w stylu kolonialnym, skandynawskim, boho czy rustykalnym. Stosuje się różne gatunki o wielorakich wybarwieniach, dlatego można łatwo dopasować je do każdego wystroju wnętrza.

 

Hokey z drewna to najczęściej modele na czterech prostych albo lekko rozchodzących się nogach, na których umieszczone jest siedzisko z oparciem. Drewniane hokery mogą być też uzupełnione o wygodne tapicerki, na przykład białe, szare, beżowe czy granatowe albo z efektownymi wzorami w kwiaty lub ornamenty.

hokery przy wyspie

Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =