Meble do salonu w kawalerce – porady, jak optycznie powiększyć wnętrze

Rynek pełen jest producentów, którzy stawiają na meble drewniane

Mały salon, na przykład w kawalerce może być nie lada wyzwaniem, gdy przychodzi do jego umeblowania. Stąd też często pojawia się pytanie – jakie meble zamówić?  Gdy szukasz wyposażenia w nowoczesnym stylu, sprawdź przygotowane przez nas propozycje!

 

Nowoczesny styl aranżacji wnętrz jest obecnie najpopularniejszy. Doskonale nadaje się też do małych przestrzeni, ponieważ odpowiednio dobrane meble mogą wtedy powiększyć go optycznie. Odpowiednio dobrane meble mogą być też świetnym sposobem na wyrażenie własnego stylu, aby wnętrze wyglądało oryginalnie.

 

Jakie meble do salonu wybrać?

Gdy poszukiwane są meble do salonu w kawalerce lub też w innym małym domu lub mieszkaniu, kluczowe znaczenie będą miały dwa główne parametry – wymiary umeblowania oraz jego stylu. Oczywiście, nie można też zapominać o kwestii jak funkcjonalność, zwłaszcza wtedy, gdy poszukujemy mebli do przechowywania.

 

Meble wypoczynkowe

Aby kupić wygodne i pasujące do małej kawalerki meble wypoczynkowe, najlepiej postawić na proste modele o geometrycznych kształtach. To maksimum nowoczesnej formy oraz minimum niepotrzebnych detali, które mogą spowodować, że wnętrze będzie wyglądać na przytłoczone.

 

Dobrym wyborem będzie rozkładany narożnik, który zagospodaruje wolny kąt w pomieszczeniu. Może on też posłużyć do jego wygrodzenia, gdy pokój w kawalerce jednocześnie będzie służyć jako salon i zawiera aneks kuchenny.

 

Meble do przechowywania

Aby wygodnie przechować wszystkie swoje rzeczy, warto postawić na takie nowoczesne meble do salonu, które będą wyposażone w dużo półek, szuflad i szafek. Najlepiej jednak unikać kupowania meblościanki. Może ona spowodować, że wnętrze będzie wydawać się na znacznie mniejsze niż w rzeczywistości.

 

Meble do przechowywania, na przykład stolik RTV, regały, komody, witryny powinny być proste i ażurowe. Najlepiej nie dostawiać ich bezpośrednio do siebie, ponieważ mogą wyglądać wtedy zbyt masywnie.

 

Jak optycznie powiększyć salon?

Jeżeli chcesz sprawić, aby mały salon a kawalerce wyglądał na większy niż w rzeczywistości, w takim przypadku zastosuj się do tych wskazówek:

 

  • Kupuj meble w jasnych kolorach, na przykład białe, w jasnych wybarwieniach drewna.
  • Meble powinny być na nóżkach – widoczna podłoga powoduje, że wnętrze wygląda na większe.
  • Postaw na ażurowe konstrukcje – dzięki temu meble będą prezentować się lekko i nie przytłoczą wnętrza.
  • Możesz wybrać meble z elementami lustrzanymi albo błyszczącymi powłokami.

Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + osiem =