Krzesła do kuchni w stylu skandynawskim – co kupić?

Kuchnia urządzona w stylu skandynawskim jest komfortowa, funkcjonalna, idealna do spotkań w gronie rodziny i znajomych. Jakie krzesła warto do niej dobrać?

 

Styl skandynawski cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem wśród Polaków. To prosty, ale efektowny sposób na aranżację wnętrza i nadanie mu atrakcyjnego, nowoczesnego, ale też przytulnego wyglądu.

 

Skandynawski styl aranżacji wnętrz, jak wskazuje na to jego nazwa, wywodzi się z krajów północnej Europy. Wyróżnia się przede wszystkim swoimi jasnymi kolorami – wszechobecną bielą, która łączona jest z naturalnym drewnem, przytulnymi tekstyliami, klimatycznym oświetleniem.

 

Wnętrza skandynawskie są spotykane w Polsce coraz częściej – do wyboru mamy również wiele ciekawych mebli i innych dodatków przeznaczonych do ich aranżacji. Co warto wybrać wtedy, gdy poszukujemy krzeseł do kuchni?

 

Krzesła w stylu skandynawskim – naturalne i nowoczesne

W kuchniach urządzonych w stylu skandynawskim możemy spotkać się z różnymi typami krzeseł – to zarówno nowoczesne modele od znanych designerów, jak również krzesła vintage sprzed lat, które mają w sobie wyjątkowy urok.

 

Zatem wtedy, gdy chcemy dobrać odpowiednie umeblowanie tego rodzaju, powinniśmy zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać.

 

Do wnętrz w skandynawskim stylu chętnie wybierane są krzesła wykonane z naturalnego drewna – mogą być to krzesła w całości drewniane albo z drewnianymi detalami, na przykład nogami z litego drewna. Jednym z ostatnich hitów są krzesła skandynawskie z oparciem i siedziskiem wykonanym z jednego elementu z tworzywa, które osadzone jest na drewnianych nogach – idealnie wpasują się w aranżację skandynawską lub nowoczesną.

 

Także popularne są modele w stylu industrialnym, które możemy dopasować również do aranżacji w stylu loft. Wykonane z metalu, nawiązują do wnętrz przemysłowych i doskonale pasują także do skandynawskiej prostoty. Świetnie sprawdzają się krzesła typu Tolix oraz inne krzesła metalowe, które dla większego komfortu możemy nakryć poduszkami.

 

Do skandynawskich aranżacji można dopasować również krzesła w stylu nowoczesnym, wykończone tworzywami sztucznymi. Można postawić na modele typu Ghost Chair, czyli wykonane z przezroczystego poliwęglanu, ale również na inne krzesła z tworzyw w różnych kolorach. Są lekkie, wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości. Dla większej wygody także można zestawić je z poduszkami.

 

Jeśli nie mamy miejsca, aby urządzić w kuchni kącik jadalniany, w takim przypadku możemy zdecydować się na zakupienie hokerów i dostawienie ich do blatu – takie rozwiązanie jest często spotykane w aneksach kuchennych. Hokery to wysokie krzesła barowe, które doskonale pasują do blatu – mogą być wykończone czterema nóżkami albo mogą mieć obrotową podstawę pozwalającą na ustawianie optymalnej wysokości.

 

Wiele inspiracji można znaleźć już teraz on-line na serwisach i blogach poświęconych aranżacji wnętrz oraz na stronach internetowych producentów mebli i dodatków w stylu skandynawskim.

Ola

One thought on “Krzesła do kuchni w stylu skandynawskim – co kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 16 =