Fotel uszak – salonowy hit dla wygodnickich

uszak

Szukasz mebla, w którym będzie można rozsiąść się wygodnie z książką? Chcesz nadać swojemu salonowi przytulny, domowy wygląd? W takim przypadku doskonałym wyborem będzie fotel uszak, który obecnie dostępne jest w wielu wariantach wzorniczych. Sprawdź, co wybrać!

 

Fotel uszak – budowa

Uszaki często polecane są jako najlepsze fotele do salonu. Tego typu mebel wyróżnia się swoją konstrukcją – ma wysokie oparcie, które jest podwinięte po bokach, dzięki czemu przypomina ono uszy. Także fotele te wyposażone są w szerokie, najczęściej podwinięte podłokietniki, a także w nóżki.

 

Bardzo często można też dokupić podnóżek do uszaka. Wykonany z tych samych materiałów stanowi wtedy komfortowy dodatek – można oprzeć o niego nogi, ale także może on służyć jako dodatkowe siedzisko lub jako mały stolik na tacę z kanapką lub na telefon.

 

Jako materiały obiciowe stosuje się najczęściej tkaniny, które mogą mieć różnorodne wzory lub też mogą być jednolite. Obecnie można także zamawiać fotele w dowolnych tapicerkach z wzornika – firma może wykonać je wtedy według życzenia klienta.

 

Jak wybrać dobry fotel uszak?

Aby kupić najlepszy fotel do salonu, warto przede wszystkim postawić na modele wyróżniające się solidnym wykonaniem oraz wysokiej jakości materiałami. Dzięki temu mogą one nie tylko wyglądać tak efektownie, ale również będą służyły na lata.

 

Przy zakupie foteli uszaków warto sprawdzić, jakie wypełnienie zastosował producent. Najlepiej, aby była to nie tylko sama pianka, ale również dodatkowe sprężyny lub inny system amortyzujący. Dzięki temu na fotelu będzie się wygodnie siedziało i nie będzie on narażony na szybkie zniszczenie.

 

Warto też zwrócić uwagę na wyprofilowanie fotela – najlepiej, aby miał on lekko wychylone do tyłu oparcie, dzięki czemu będzie się na nim wygodniej siedzieć. Dodatkowym plusem będzie pikowanie lub inne przeszycia na oparciu – dzięki temu fotel będzie bardziej wytrzymały, a materiał nie będzie się nieestetycznie marszczyć.

 

W końcu ważny jest materiał. Do obicia foteli uszaków stosuje się różne tkaniny, na przykład są to materiały o splocie płóciennym, welur – aksamit. Tkanina powinna być przyjemna w dotyku i łatwa do utrzymania w czystości.

 

Fotel uszak – gdzie kupić?

Fotele uszaki oferowane są przez sklepy sprzedające meble do salonu. Asortyment jest bardzo szeroki, dlatego można wybrać takie, które będą doskonale nadawać się do wnętrza. Zamówienia można składać też online – również z opcją wykonania fotela ze wskazanych materiałów.

Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =