Hokery w stylu glamour czy skandynawskim? Przegląd najmodniejszych krzeseł barowych

hokery przy wyspie

Szukasz krzeseł barowych, czyli hokerów, które będą wpisywały się w aranżację Twojej kuchni idealnie? Teraz w sprzedaży można znaleźć wiele modeli, które będą dopełnieniem wnętrz w stylu glamour, skandynawskim czy prowansalskim. Co kupić? Oto nasze propozycje!

Przy aranżacji kuchni warto wybierać takie meble, które będą razem tworzyły jednolitą całość, chyba że naszym celem jest uzyskanie efektu eklektycznej różnorodności. Gdy zatem chcesz, aby Twoja kuchnia wyglądała harmonijnie, wybierz do niej takie siedziska, które podkreślą jej wystrój.

 

Hokery w stylu glamour

Glamour jest jednym z popularnych stylów w aranżacji wnętrz, który wprowadza do nich atmosferę pałacowego szyku. W takiej kuchni trzeba zatem zastosować siedziska, które będą doskonale go dopełniały.

 

Do kuchni glamour najlepsze będą hokery wykonane z dominujących w tych aranżacjach materiałów, między innymi chromowanego metalu, pikowanych skór oraz aksamitu. Hoker glamour może zatem przybrać formę krzesła na jednej, obrotowej podstawie, które wykończone jest pikowanym siedziskiem z oparciem z czarnej, białej czy szarej eko skóry. Także popularne są modele, które obijane są przyjemnym aksamitem w kolorze fioletowym, szarym, zielonym. Często określane są one też jako hokery w stylu nowojorskim.

 

Hokery w stylu skandynawskim

Skandynawski styl w aranżacji wnętrz jest prosty i przytulny. Takie kuchnie wyróżniają się swoim domowym wyglądem, wykorzystaniem naturalnych materiałów. Hokery w stylu skandynawskim powinny zatem uwzględniać te założenia.

 

We wnętrzach w stylu skandynawskim najczęściej stosowane są hokery drewniane, na przykład z dekoracyjnymi oparciami z drewnianych szczebelków. Także bardzo popularne są modele łączące drewno i tworzywo. Inna opcja to nowoczesne hokery, które także dobrze komponują się ze skandynawskimi aranżacjami – wykonane z metalu, plastiku w prostych formach.

 

Hokery w stylu prowansalskim

Gdy lubisz rustykalne aranżacje, w takim przypadku warto postawić na hokery w stylu prowansalskim. To meble, które produkowane są głównie z naturalnego drewna nadającego mu przytulny, domowy wygląd. Takie hokery będą także dobrze sprawdzały się w aranżacjach w stylu skandynawskim, kolonialnym, klasycznym.

 

Prowansalskie hokery, które często określane są również jako hokery shabby chic, to bardzo popularne modele w tych aranżacjach. Można kupić je w wielu wariantach kolorystycznych, na przykład jako białe czy beżowe, ale również mogą mieć one naturalne wybarwienia – zabezpieczane są wtedy warstwą ochronnego lakieru.

Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 4 =